+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

Eksilen dişleriniz nedeniyle kaybettiğiniz gülüşünüze sağlık, fonksiyon ve güzelliği geri kazandırmak için en etkili yöntemlerden biri diş implantlarıdır. Sundukları güvenli ve uzun ömürlü çözüm için daha iyi bir alternatif bulamayabilirsiniz.

Bir veya iki dişiniz eksilmiş ancak tedaviyi düşünmemiş olabilirsiniz. Bunun nedeni, şimdiye kadar ciddi bir sorunla karşılaşmamış olmanızda olabilir. Ya da bunun gelecekteki etkilerinin farkında olmayabilirsiniz.

Diş eksikliğine kötü ağız hijyeni, ağız ve diş sağlığı hastalıkları, genetik, travma ve bazı ilaçlar sebep olabilir.

Ya eksik dişiniz için hiçbir şey yapmazsanız?

Aynaya baktığınızda, eksik dişlerin sizi daha yaşlı gösterdiğini görebilirsiniz veya daha az çekici hissedebilirsiniz. Tedaviyi ertelerseniz çenede kemik kaybıyla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Buna kemiz rezorpsiyonu denir. Osteoblastlar, kemiklerinizdeki mineralleri serbest bırakan ve kalsiyumu kemik dokusundan kana aktaran dokuları parçalar. İmplantlar, osseointegrasyon yoluyla biyolojik olarak çeneye entegre edildiğinde yüz yapısında stabilite sağlarken ilerleyen kemik kaybı ve diş eti çekilmesini engeller.

Eksik dişlerin oluşturduğu boşluk komşu dişin gevşemesine ve hatta uzun dönemde kaymasına neden olabilir. Bu, hatalı bir kapanışa, yemekleri yeteri kadar çiğneyememeye neden olabilir ve çene ekleminden ağrılara sebep olabilir. Ayrıca, eksik diş bölgesinde kemik erimesi meydana gelebilir ve ilerleyen yıllarda bu bölgeye yaptıracağınız tedavide çeşitli zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Hatta bu durum yapılacak tedavinin ömrünün de kısa olmasına neden olabilir. Bunun yanında eksik dişler, konuşma bozuklukları ve çok sayıda eksik dişiniz varsa yemek yerken gıdaların diş etini yaralamasına ağzınızda sürekli olarak yara bölgesi oluşmasına ve yaşam konforunuzda eksilmelere neden olabilir. Bundan dolayı eksik dişleriniz, eksik kalmamalı.

Diş eksikliğinizi implantlar veya porselen köprüler ile tamamlayabilirsiniz. Bu noktada önemli olan eksik dişi tamamlamak için dişinizin çekildiği tarihten itibaren maksimum 6 ay içinde eksikliğin tamamlanmasıdır.