+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

Hastalarımızın en sık sorduğu sorulardan biri implantların başarısız olma ihtimalidir. Tıbbı istatistikler bu olasılığın %1 olduğunu göstermektedir. Elbette ki, hekimin tecrübesi önemlidir fakat işlem sonrasında hekimin tavsiyelerine uyulması, ağız bakımına dikkat edilmesi de implantların başarısı için önemlidir. Başarıyı etkileyen diğer unsur ise, kullanılan implantların kalitesidir. Bu yüzden implant tedavisi yaptıracak olan kişilerin maliyetin yanında güvenilir ellerde, kaliteli implantları tercih etmesini öneririz.

İmplant tedavilerinde 21. yüzyılın teknolojisi ile hastalar ağrı hissetmezler. İşlem hastaya anestezi uygulanarak gerçekleşir. Eğer kişinin dental fobisi varsa ya da ağrı eşiği düşükse sedasyon altında da implantlar uygulanabilir. İşlem sonrasında hekimin tavsiyelerine uyulursa günlük hayata 24 saat içinde dönülebilir.

Sık sorulan sorulardan biri de implantların dayanıklılığıdır. Uzman kişiler tarafından uygulanmış, onaylı ve kaliteli implantlar ömür boyu dayanıklıdır. Eğer ağız bakımınıza dikkat eder ve düzenli kontrollerinizi yaptırırsanız implantınızın dayanıklılığı ve kullanım süresi artar.

Hastalar arasında implant üstü dişler yapıldıktan sonrasında sadece yumuşak yiyecekler yenilmesi gerektiğine dair bir inanış vardır. Bu yanlıştır. Çünkü implantlar, doğal dişler gibi tam çiğneme yüküne dayanabilir. Sadece iyileşme sürecinde yumuşak yiyecekler yenilmesi gerekir. Bir hafta içinde en sevdiğiniz yemeklerde sınırlama olmadan normal beslenme rutininize dönebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları internetten araştırmak yanında diş hekiminizden randevu alarak size en uygun tedaviyi belirlemeniz önemlidir. Tüm sağlık sorunlarında olduğu gibi diş eksikliği, hassasiyet, kırık dişler, diş eti kanaması gibi sorunlarınız varsa ilerlemeden tedavinize başlamalısınız. Unutmayın ki, ihmal edilen diş sağlığı sorunları genel sağlık sorunlarına yol açabilir.