+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

Gülümseme yaşamı birçok farklı şekilde zenginleştirebilir. Bu yüzden dişleri ve diş etlerini mümkün olduğunca sağlıklı tutmak önemlidir. Diş hekimleri, hastaların hayatlarının geri kalanında tadını çıkarabilecekleri sağlıklı bir gülümsemeye ulaşmalarına ve sürdürmelerine yardımcı olmak ister.

1. Gülümseme en hızlı fark edilen yüz ifadesidir

Bir gülümseme gerçekten evrenseldir. Bir insan ister memleketinde isterse dünyanın herhangi bir yerinde olsun, bir gülümseme mutluluğu gösterir ve ortak dildir.

2. Bebekler gülümseme yeteneği ile doğarlar

Bebekler çoğunlukla etraflarındaki insanları izleyerek öğrenirler. Ancak görme bozukluğu ile doğan bebekler de dahil olmak üzere tüm bebekler gülümseme yeteneği ile doğarlar. Bebeklerin anne karnında ve doğumdan hemen sonra gülümseme yeteneği vardır.

3. Gülümsemek tansiyonu düşürür

Gülümsemek aynı zamanda vücudun kortizol ve endorfin salgılayarak kalbi rahatlatmasına ve kan basıncını düşürmesine yardımcı olur.

4. Gülümsemek kişinin daha uzun yaşamasına yardımcı olabilir

Gülümsemek endorfin salgıladığından, stresi hafiflettiğinden, ağrıyı azalttığından ve kan basıncını düşürdüğünden, sağlık açısından büyük bir destektir ve bir kişinin daha uzun yaşamasına yardımcı olabilir.

5. Çocuklar yetişkinlerden daha çok gülümser

Ortalama olarak, çocuklar günde 400 defaya kadar gülümser. Nadiren mutlu yetişkinler günde sadece 40 ila 50 kez gülümseme eğilimindedir. Ortalama bir insan ise günde 20 kez gülümser.

6. Kadınlar erkeklerden daha sık gülümser

Araştırmalar kadınların erkeklerden daha sık gülümsediğini gösteriyor. Ortalama olarak, kadınlar günde 62 kez, erkekler ise günde 8 kez gülümsemektedir.

7. 19 farklı gülümseme türü vardır

Bir kişi gergin, rahatsız ve hatta mutsuz olduğunda gülümsemeler farklı bir şekil alır. Bilim adamları 19 farklı gülümseme türü olduğunu keşfettiler. Gülümsemeler, bir kişinin ne hissettiğiyle ilgili olmaktan çok, başkalarına yansıtmayı umdukları sinyallerle ilgilidir.

8. Gerçek bir gülümseme insanların ilk fark ettiği şeydir

Nüfusun neredeyse yarısı, bir kişinin gülümsemesinin en unutulmaz özelliği olduğuna inanıyor. İnsanların sadece %25’i bir kişinin söylediği ilk şeyi hatırlar, ancak %48’i bir kişinin gülümsemesini hatırlayacaktır.