+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

Bir birey olarak sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Sağlığınıza bakmak, yalnızca bağışıklık sisteminize, kilonuza veya genel sağlığınıza bakmak anlamına gelmez. Ağız sağlığınıza dikkat etmek anlamına gelmelidir. Ağız sağlığınız, diş ve diş etlerinize özen göstermeyi içerir. Dişler vücudunuzun çok önemli bir parçasıdır.

Dişler gün içerisinde yemek yemek, konuşmak, gülümsemek gibi birçok fonksiyona ya yardımcı olur ya da esas işi yapar. Bazen diş problemlerinden dolayı yemek yemekte zorlanabilirsiniz. Bir diş hekimine gittiğinizde size her zaman kalıcı bir çözüm sunacaktır. Bu çözümlerden biri de estetik diş tedavileridir. Bunlar temel olarak diş yapınızı restore etmeye ve estetik görünümü iyileştirmeye yardımcı olan prosedürlerdir.

1. Özgür ve çekici bir gülümseme

Mutluluk kahkahalar veya gülümsemeler yoluyla ifade edilebilir. Mutlu olmanın ve çok gülümsemenin bir avantajı, çok daha genç görünmenizdir. Daha özgür ve elinizle ağızınızı kapatmadan gülümsemeniz için dişlerinizin görünümünü iyileştirecek estetik diş tedavilerinden faydalanabilirsiniz. Bu tedaviler ayrıca dişlerinizin doğru şekilde hizalanmasını sağlar. Bazen dişlerin renginin değişmesi, hatta diş etlerinin görünümündeki bir sorun nedeniyle sık sık gülümsemenizi saklamak isteyebilirsiniz. Oysa dişleriniz güzelse kesinlikle özgüvenli bir şekilde göstermek istersiniz.

2. Çiğneme özellikleri

Estetik diş tedavilerinden sonra elde edeceğiniz bir diğer fayda ise ısırma ve çiğneme esnasında daha iyi bir dengeye sahip olmanızdır. Bazen hepimiz gevrek bir şeyler yemeyi severiz ama dişlerimiz etkili bir şekilde ısırmak ve çiğnemek için yeterince güçlü olmayabilir. Bunun nedeni ya çok hassas olmaları ya da başka bir diş sorunu olabilir. Özellikle dişlerin boyun bölgesinde meydana gelen aşınmalar hem dişlerinizin aşırı hassa olmasına hem de aşınan bölgelerin renklerinin daha koyu olması nedeniyle sizi çok rahatsız edebilir. Estetik diş tedavilerinden sonra tüm bu sorunlar giderilebilir ve hem güzel görünen hem hassasiyet hissetmeyen dişlere sahip olabilirisiniz.

3. Güven

Diş yapınızda bir deformite olduğunda kendinize olan güveninizi korumanız zordur. Bilmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken bir şey, dişlerdeki form bozukluklarının bir kısmının kolayca düzeltilebileceğidir. İhtiyacınız olan tek şey, sorunu çözmek için estetik diş tedavisi için diş hekiminizden randevu almaktır. Tedavinizden sonra güzel görünen dişlerle ve kelimeleri doğru telaffuz edebilecek diş formlarıyla özgürce konuşabilir ve gülümseyebilirsiniz.