+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

+ 90 543 872 60 74

info@swissmeddental.com

Küçükbakkalköy Mahallesi, Fırın Cd. No:29, 34750

Ataşehir/İstanbul

Pazartesi- Cuma 09:00 - 18:00

Cumartesi 09:00 - 16:30

Güzel bir gülümseme, yaşam konforunuza değerli bir katkıdır. Olumlu bir bakış açısının yansıması olan gülümseme, samimi, güvenilir ve kendine güvenen bir insanı temsil eder. Ne yazık ki, birçok insan kusurlu dişlerinden dolayı gülümsemeye utanır. Genel ağız sağlığınızı iyileştirmede veya eski haline getirmede etkili birçok tedavi seçeneği vardır. Estetik bir gülümsemeye sahip olmak için uygulanan tedavilerden bahsedelim.

Diş İmplantları

İmplantlar, eksik dişlerin tamamlanmasında en sık kullanılan tedavi yöntemidir. İmplant destekli protezlerle rahatça gülümsemenizi ve yemek yemenizi sağlayan doğal görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz. Eğer ağızınızda hiç diş yoksa elde edilecek estetik gülümseme için implant planlaması yani kaç adet implant yerleştirilmesi gerektiği ve tam olarak nereye yerleştirileceği çok önemlidir. Bu planlamanın yapılmasında cerrah ve protez hekimi beraber çalışırlar. İmplant destekli dişlerin bakımı kolaydır ve ağız bakımına dikkat edildiğinde uzun ömürlüdür.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, kişinin rahatça gülümsemesini sağlamanın yollarından biridir. Diş hekimleri tarafından kullanılan diş beyazlatma ajanları, diş minesindeki renklenmeleri ve lekeleri gidererek dişlerinize güzel ve temiz bir görünüm kazandırır. Bunlar ayrıca diş hassasiyetini azaltan özel olarak formüle edilmiş bileşiklerdir. Ancak yine de diş sıkma veya mine seviyesinde çürük gibi problemler varsa hekiminiz gerekli tedbirleri alarak en az hassasiyet hissedeceğiniz şekilde işleme yapacaktır

Şeffaf Plaklar

Yanlış hizalanmış dişlerin temizlenmesi zordur. Ayrıca, dişlerdeki çapraşıklıklar diğer birçok rahatsızlığı da beraberinde getirir. Sonuç olarak, mikroplar zamanla diş yüzeylerinde birikir ve şişmiş diş etlerine ve diş çürümesine yol açar. Bu diş sorunlarını ekarte etmek için dişlerin hizalanması gereklidir. Şeffaf plaklar gibi hizalayıcılar kullanılarak küçük düzetmeler kolayca yapılabilir. Şeffaf plaklar, çapraşık dişleri veya küçük aralıklı diş sorunlarını düzeltmek için özel olarak oluşturulmuş hizalayıcılardır. 

Empress ve Zirkonyum Dişler

Diş kaplamaları, özellikle çapraşık ve lekeli dişleriniz varsa, gülümsemenizi iyileştirmenin  bir yoludur. Bunlar, dişlerin etkilenen kısmını kaplayan ve doğal diş gibi görünen zirkonyum veya empress porselenlerdir. En iyi yanı, bakımının kolay olması ve leke tutmamasının zor olmasıdır. Ayrıca, dişler arasındaki boşlukları kapatmada da kullanılabilir.

Gülümsemek,  daha sağlıklı bir yaşamla ilişkilidir. Nedeni basit; stresi azaltır ve mutluluk hormonlarının seviyesini yükseltir. Bu yüzden gülümsemenizden ödün vermediğinizden emin olun.

Lekeli, yanlış hizalanmış, eksik veya dişler arasındaki boşluklardan endişe ediyorsanız, diş hekimiz ile iletişime geçmek için vakit kaybetmeyin. Hekiminiz,  güzel ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmanız için gerekli tedaviyi planlayacak ve gülümsemenizin tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.