Diş telleri olmadan mükemmel gülümseme - Swissmed Dental
19414
post-template-default,single,single-post,postid-19414,single-format-standard,wp-custom-logo,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Diş telleri olmadan mükemmel gülümseme

Diş telleri olmadan mükemmel gülümseme

Bir yetişkin olarak, bir yıl veya daha uzun süre diş teli takma düşüncesi zor geliyorsa, gülümsemenizi iyileştirmek istiyor ama metal diş telleriyle uğraşmak istemiyorsanız en iyi çözüm şeffaf plak tedavisi olabilir.

Şeffaf plak, ortodontik tel tedavisi ile dişlerin düzeltilmesi gibi şeffaf plaklar kullanarak dişlerin düzeltebildiği bir tedavi biçimidir. Dişler, sabit tel tedavisinde olduğu gibi yer değiştirerek zaman içerisinde doğru pozisyonlarına gelirler.

Şeffaf Plağın 3 Faydası

1- Şeffaflık

Şeffaf plaklar hizalayıcılar diş telleri gibi görünmez. Gülümsemelerini güzelleştirmek için diş telleri olmadan çözüm arayanlar için ideal bir tedavi yöntemidir.

2- Konfor

Şeffaf plak ile diş etlerinize ve ağzınıza daha fazla konfor sağlanır. Alışma süreci daha kolaydır. Ağzınızın iç kısmına sürtünen dişlerinize bağlı metal braketler veya teller yoktur. Ayrıca şeffaf plakların bakımı ve kullanımı kolaydır.

3- Çıkarılabilirlik

Tedaviniz boyunca plaklar gerektiğinde çıkarılabilir. En iyi sonuçları elde etmek için, günde minimum 20 saat kullanmak gerekir. Yemek yerken mutlaka plaklar çıkarılmalıdır. Ayrıca plak kullanımı diş fırçalama ve diş ipi kullanmanıza engel olmaz. İstediğiniz zaman plakları çıkarıp hem plakları hem de dişlerinizi temizleyebilirsiniz. Eğer hali hazırda şeffaf plak kullanıyorsanız şu noktalara dikkat etmeniz önemlidir.

-Her sabah uyandıktan sonra ağzınızı iyice çalkalayın ve plaklarınızı da su altında yıkayın.

-Sabahları ve akşamları diş fırçası ile plakları fırçalamayı unutmayın.

-Plaklarınızı temizlerken diş macunu kullanmayın.

-Plaklarınızı gün içinde çıkarttıktan sonra ve takmadan önce su altında yıkayın.

-Ağzınızda plaklar varken yemek yemeye çalışmayın.

-Plaklarınızı her zaman kutusuna koyun, hiç bir zaman dışardayken peçeteye sarmayın.

-Şeffaf plak kutunuzu da haftada bir sabunlu su ile yıkayın.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.